• Užijte si teplo
    všemi smysly

  • Domov je tam,
    kde je teplo

  • Je tady opravdu
    FajnE teplo

Máte zájem o některý z těchto produktů? napište nám

Solární kolektory

Nabízíme vysoce kvalitní solární panely rakouského výrobce GREEN ONE TEC. Solární systémy jsou v oblasti úspor nejméně finančně náročné (v porovnání se zateplením domu, pořízením tepelného čerpadla, aj.) Také kvůli neustále narůstajícím cenám energií, zpřísňování norem a tepelné náročnosti budov v naší republice se v současné době solární systémy stávají naprostým standardem u rodinných či panelových domů a průmyslových staveb. Velice výhodné je spojení moderní plynové kotelny s kondenzačním kotlem a solárního termického systému. V tomto případě lze dosáhnout ještě větších úspor a získat sluneční energii zdarma. Příprava teplé vody prostřednictvím solárního zařízení je opravdu aktivní příspěvek ke zlepšení životního prostředí.

 

COSMO 253, 253L

Obrázek

Plochý rámový kolektor určený k vertikální (horizontální – typ 253L) montáži do volného prostoru popř. nad střešní krytinu. Absorbér z hliníkového plechu je opatřen vysoce selektivním tmavým TINOX povrchem a je uložen na 50 mm silnou minerální izolaci. Konstrukce děleného harfového registru z 8 mm a 22 mm měděných trubek zaručuje optimální průtok a dobrý teplotní zdvih. Jímka na čidlo se nachází v rámu vlevo nahoře. Pouzdro (skříň) kolektoru je tvořeno svařeným rámem z hlubokotažného hliníku a hliníkového (Stucco) plechu.

 

 

CosmoSOL 250

Obrázek

Plochý rámový kolektor v kompaktním trendovém designu je určený k vertikální montáži přímo do střešní krytiny. Vzhledově pak vypadá jako velkoplošné střešní okno. Skříň kolektoru tvoří celodřevěná konstrukce, která umožňuje se zasklením prodyšnost a zároveň absorbuje i uvolňuje vlhkost, takže se zabraňuje rosení kolektoru a zároveň vzniku tepelných mostů.

 

 

CosmoSOL 8203, 8253, 8253L

Obrázek

Rámové kolektory CosmoSOL konstrukční rady 8203, 8253 a 8253L jsou zhotovovány na robotizované lince a tomu je podřízena celá jejich produktová filosofie. Výrobní postup je maximálně zjednodušen, počet jednotlivých dílu minimalizován a jako spojovací technologie se aplikuje speciálně vyvinuté dvousložkové lepidlo. Harfový měděný registr je dokonale svařen laserem s celoplošným hliníkovým absorbérem, který má vakuově nanášenou vysoce selektivní vrstvu. Připojení pro svěrné šroubení je umístěno 2 x nahoře po stranách. Jímka na teplotní čidlo se nachází z boku vlevo nahoře. Prostřednictvím modulovaného upevňovacího systému lze kolektory instalovat do volného prostoru, na střechu popř. do střechy s dodatečným oplechováním. Do jedné série lze zapojit 6 vertikálních a 4 horizontální panely.